- Reklama -magazin

Jak akcioví brokeři fungují a proč je potřebujeme?

Akciový broker je z větší části zprostředkovatel našich obchodů. Akcie se kupují a prodávají na akciových burzách, jako je Xetra, NASDAQ a řada jiných. Většina lidí, kteří chtějí obchodovat s akciemi, potřebují si založit investiční účet.

Úkolem brokera je také komunikovat přímo s klientem.

Broker také musí:

  • Dodržovat finanční a daňovou legislativu.
  • Monitorovat výkonnost akciového trhu.
  • Provádět průzkum a analýzu trhu.

Pokud má speciální licenci, může také aktivně spravovat portfolio klientů.

Tito makléři pak řídí finanční portfolio klientů, kterými mohou být jednotlivci nebo organizace. Spolu s odborným poradenstvím od investičních analytiků a znalostí regulačního rámce a pravidel burz burzovní makléři radí svým klientům, které akcie koupit a které prodat.

V dnešní době je na výběr spousta brokerů. Proto není snadné najít kvalitního akciového brokera. Většina investorů by se měla rozhodnout pro online makléře z důvodu úspory nákladů a jednoduchosti zadávání online objednávek.

Brokeři své služby dělí podle typu klientů

Institucionální – služby jsou poskytovány na účty, které spravuje pro firmy nebo instituce. Patří sem pojišťovny a penzijní fondy. Institucionální klienti jsou obecně dosti informovaní a nezávislí na brokera – mohou také využít různých obchodníků s cennými papíry pro různé trhy. Institucionální makléřství přináší vyšší příjmy pro makléřskou společnost.

Retail (individuální investoři) – služby jsou poskytovány retailovým investorům, kteří jsou obecně jednotlivci a se kterými přímo spolupracují akcioví brokeři.

Chcete-li najít nejlepšího akciového brokera, vybírejte si na základě referencí nebo osobních zkušeností.

Identifikujte a stanovte si priority, co je pro vás důležité. Zjistěte, jaký druh investičního poradenství potřebujete. Zjistěte si reference týkající se vašeho investičního poradce. Zjistěte, zda brokerská firma dodržuje etické chování a svěřenou zodpovědnost.

Pokud s investováním začínáte, zvažte výběr online brokera, který nabízí vzdělávací materiály zdarma – mnozí z nich mají na svých webových stránkách informace, které vám pomohou začít investovat.

Zdroj: www.winsidetrading.com

Další články autora

Komentáře

PR článek

Nejnovější články